Scroll to top
© 2018, INOVART | Yenilikçi Tasarımlar

“Türkiye’nin dünyada fuarlardan aldığı pay çok hızlı artıyor”

Fuarların ihracatın artmasına önemli etki yaptığını dile getiren Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da fuarlara çok ciddi önem veriliyor. Fuarlar vesilesiyle şehirler dolup taşıyor. Ekonominin çarkları hızlı şekilde dönüyor. Bunun önemini kavramış ülkeler çok ciddi paralar kazanıyor. Türkiye özellikle son 10 yıl içerisinde fuarcılık alanında ciddi bir atağa geçti. Türkiye’nin dünyada fuarlardan aldığı pay çok hızlı artıyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülkemiz bu alanda çok önemli yerlere gelecek. Coğrafi konumumuz, finans gücümüz, turizm kaynaklarımız ve genç nüfusumuz bunun en büyük destekçisidir.”

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Türk fuarcılık sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Birçok yerde fuar düzenlediklerini dile getiren Ersözlü, eylül ayında bu yılın ikinci dönem fuarlarını yapmaya başladıklarını belirterek, önümüzdeki hafta da İstanbul’da spor fuarı açacaklarını aktardı.

Türk fuarcılık sektörünün 2017’yi büyümeyle kapatacağını ifade eden Ersözlü, “Geçen yıla göre bu yıl ziyaretçi sayısında yüzde 10 civarında büyüme bekliyoruz. Katılımcılarda da yüzde 10-12 bandında bir büyüme bekleniyor. 2018 yılında ise fuarlarımız Türkiye’nin ekonomik performansına paralel şekilde büyüyecek. Ekonomik göstergelere bakarak Türkiye ekonomisinin önümüzdeki yıl büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu gelişmelere istinaden fuarlarımızın da büyüyeceğini tahmin ediyoruz” diye açıklamada bulundu.

Ersözlü, fuarcılık sektörünün ekonomiyi geliştirdiğini ifade ederek, bu yıl düzenledikleri fuarların beklentilerini karşıladığını vurguladı.

Post a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir